SSLmentor

SSL certifikáty pro zabezpečení www stránek! 6 certifikačních autorit, přes 50 druhů SSL certifikátů v nabídce.

FAQ - nejčastější dotazy

Nejčastější dotazy k problematice SSL certifikátů a základní technické odpovědi.

Jaký si vybrat SSL certifikát?

Naše nabídka SSL certifikátů je opravdu široká a rozhodnutí jaký certifikát zvolit může být složité. V tom případě se nezatěžujte rozhodováním a kontaktujte nás s Vašimi požadavky. Rádi Vám poradíme!

Komerční SSL certifikát nebo Let's Encrypt?

Let's Encrypt je automatizovaná open source certifikační autorita, která nabízí zdarma SSL certifikáty na 3 měsíce. Pokud potřebujete zabezpečit jednoduše webové stránky a Vás webhostingový poskytovatel podporuje Let's Encrypt, je to ideální volba prorychlé a jednoduché zabezpečení. Pokud Vás poskytovatel službu Let's Encrypt nepodporuje, je nejvhoidnější zvolit jakýkoliv DV SSL certifikát z naší nabídky. Cena za SSL certifikát na rok či dva je v řádech stokorun a po instalaci se můžete v klidu věnovat důležitějším záležitostem.

Jak získám ZELENÝ adresní řádek?

Zelený adresní řádek v prohlížeči zajišťují EV (Extended Validation) SSL certifikáty, které mají důslednou validaci žadatele. EV SSL certifikáty jsou v současnosti nejdůvěryhodnějšími certifikáty a můžeme je doporučit pro zabezpečení jakýchkoliv webových stránek. Pro firmy a e-shopy by měly být samozřejmostí. V naší nabídce nabízíme kvalitní EV SSL certifikáty od prestižních certifikačních autorit.

Objednávka SSL certifikátu

Proces objednávky probíhá následujícím způsobem:

  • Výběr SSL certifikátu
  • Volba počtu roků, vyplnění požadovaných údajů, potvrzení objednávky.
  • Uhrazení objednávky on-line nebo na základě výzvy.
  • Dodání veřejného klíče (CSR), pokud nebyl vložen v době objednávky.
  • Po zaevidování platby dojde k objednání certifikátu u Certifikační autority (CA).
  • Validace žádosti o certifikát.
  • Při úspěšné validaci vystavení certifikátu a jeho zaslání na Admin kontakt e-mailem.
  • Instalace SSL certifikátu.
Co je to CSR?

CSR nebo-li veřejný klíč je zašifrovaný text, který je převážně generován na serveru, kde bude certifikát následně používán. Obsahuje informace, které jsou zahrnuty v certifikátu, jako je název organizace, název domény, název země. Současně s veřejným klíčem se generuje i privátní klíč, který musí být bezpečně uložen. Generování klíčů je možné zajistit například pomocí OpenSSL, převážně tuto činnost vykonávají administrátoři serveru, kde je doména provozována.

Potvrzovací e-mail není k dispozici

Na základě pravidel Certifikačních autorit a doporučených průvodců lze zasílat potvrzovací e-maily pouze na nabízené názvy (admin@, administrator@, webmaster@, hostmaster@ nebo postmaster@), případně na e-mail z WHOIS domény. Volbu potvrzovacího e-mailu lze po domluvě upravit, ale je nutné zajistit fungující příjem e-mailů na doméně.

Certifikát je nedůvěryhodný

Po instalaci certifikátu se může stát, že prohlížeč zobrazí informace o nedůvěryhodnosti certifikátu či neznámém vystavovateli. Velmi pravděpodobně je "porušena" linie důvěryhodnosti, která se zajišťuje instalací Intermediate certifikátu od certifikační autority. Tím se zajistí tzv. řetěz důvěry a problém je odstraněn.

Jak ověřit správnost instalace

Ideálním způsobem jak ověřit správnou funkci nainstalovaného SSL certifikátu je jeho ověření pomocí některého z nástrojů, které jsou k dispozici v nabídce MENU -> Podpora -> SSL nástroje. Správná funkce SSL certifikátu by měla být púrovedena vždy, nejlépe neprodleně po instalaci.

Co je to REISSUE certifikátu

Někdy se může stát, že z nějakého důvodu se nezdaří instalace certifikátu, zhavaruje server či se "ztratí" privátní klíč a nelze nainstalovat či vyexportovat kompletní certifikát. Pro tyto skutečnosti Certifikační autority nabízejí tzv. REISSUE certifikátu, což je kompletní opětovné vystavení certifikátu. Toto vystavení je zcela ZDARMA, podmínkou je, že nová žádost o certifikát musí být na totožné údaje jako byla původní.

Lze použít certifikát na jiném serveru či více serverech?

Většina námi nabízených Certifikačních autorit nabízí použití certifikátů na neomezeném počtu serverů. Pokud je počet omezen, hledejte informace v detailu objednaného certifikátu. Je možné také certifikát migrovat z jednoho serveru na druhý, což lze zajistit exportem privátního a veřejného klíče z původního serveru.

Lze změnit údaje v certifikátu?

Údaje ve vystaveném certifikátu již není možné měnit.

Přidání SAN v certifikátu

Během objednávky SAN SSL certifikátu lze vložit požadované domény. Další domény je však možné do certifikátu doplňovat i během platnosti. Pro doplnění dalších domén je nutné kontaktovat podporu SSLmentor. V případě vyčerpání objednaného počtu SAN je nutné uhradit další navýšení podle ceníku.

Jak obnovit SSL certifikát?

Obnova SSL certifikátu je jako zakoupení nového. Cca měsíc před expirací je zasíláno upozornění na obnovu certifikátu s odkazem na objednávku.

Jak převést SSL certifikát k SSLmentor?

V případě expirace SSL certifikátu u stávajícího poskytovatele lze jednoduše provést objednávku nového certifikátu. Pokud se objedná stejný typ certifikátu od stejné Certifikační autority, bude platnost nového SSL prodloužena na stejné období jako u původního poskytovatele.