SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

MS Exchange SSL

MS Exchange SSL

MS Exchange SSL certifikáty

Microsoft Exchange Server je softwarový produkt společnosti Microsoft, který slouží k výměně e-mailových zpráv a sdílení zdrojů a informací. Jedná se o firemní systém a mezi jeho hlavní vlastnosti patří příjem a odesílání poštovních zpráv, správa kalendáře a kontaktů, sdílení veřejných složek, možnost přístupu do poštovních schránek přes webové rozhraní, přístup k systému pomocí mobilních zařízení a vlastnost datového úložiště. Veškerá komunikace Exchange serveru by měla být zabezpečena nasazením SSL certifikátu, protože se po síti přenáší citlivé firemní informace.

HTTPS pro Exchange

Doporučené SSL certifikáty pro MS Exchange systém jsou tzn. multi-doménové SSL certifikáty, které zajistí zabezpečenou HTTPS komunikaci po síti internet. Multidoménové SSL certifikáty Subject Alternative Name/Unified Communications certificate (SAN/UCC) umožňují zabezpečit primární název domény a až 249 dalších domén současně. Naše nabízené SSL certifikáty SAN/UCC jsou plně kompatibilní s moderními verzemi serveru Microsoft Exchange. Umožňují zabezpečit všechny potřebné názvy serverů a služeb, které Exchange server využívá jako například mail.contoso.com, autodiscover.contoso.com, owa.contoso.com a případně další domény.

Populární certifikáty

Populární certifikáty

SSL certifikáty pro MS Exchange, které si naši zákazníci objednávají nejčastěji

CA SSL certifikát Cena od Ověření Rychost vystavení Zabezpečeno domén  
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 438 Kč Doménové (DV) Minuty 3-250 Detail Koupit
Sectigo PositiveSSL EV Multi-Domain 3 998 Kč Rozšířené (EV) 5-10 dnů 3-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium SAN 2 423 Kč Doménové (DV) Minuty 5 domén Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium FLEX 1 447 Kč Doménové (DV) Minuty 1-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID FLEX 2 057 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 1-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV FLEX 3 557 Kč Rozšířené (EV) 2-5 dnů 1-250 Detail Koupit
DigiCert DigiCert Multi-domain 8 330 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 4-250 Detail Koupit

Cena od - cena vyjadřuje nejvýhodnější roční cenu certifikátu při objednání na více let. Pro více informací si rozklikněte detail certifikátu.
Rychlost vydání - jak dlouho bude certifikační autorita vydávat SSL certifikát (přibližně).
Zabezpečené domény - kolik domén lze současně zabezpečit pomocí SSL certifikátu. WildCard = neomezený počet sub-domén.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

SSL certifikát PositiveSSL multidomain má velmi výhodnou cenu pro zabezpečení MS Exchange serveru. Pokud nevyžadujete firemní OV certifikát, je tento levný multi-doménový SSL certifikát plně dostačující pro MS Exchange a my garantujeme, že vše bude správně fungovat.

Více informací o multidoménových SSL

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Multi doménové SSL certifikáty

Záleží na zvoleném druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – nejrychlejší a nejautomatizovanější způsob ověření. CA pouze ověří existenci domény před vydáním certifikátu. Webovou stránku můžete zabezpečit za pár minut.
  • Firemní certifikáty (OV) – jsou důvěryhodnější než SSL certifikáty pro ověření domény protože obsahují informace o firmě na základě provedené validace. U tohoto typu autorita ověřuje vlastnictví domény i firmu žadatele o certifikát, její obchodní dokumenty a jiné právní dokumenty související s podnikáním.
    Vydání certifikátu obvykle trvá dva až 5 dní. Pokud autorita nemůže potvrdit právní, provozní a fyzickou existenci společnosti, doba ověření se prodlouží.
  • Extended Validation certifikáty (EV) – nese nejvyšší ověření, které zobrazuje název společnosti v detailech certifikátu. CA striktně ověřuje firmu tak, že zkontroluje všechny dokumenty o registraci firmy, obchodní adresář třetích stran pro ověření adresy a ověření hovoru. Kromě existence společnosti se žadatel (kontakt) o certifikát ověřuje i ústně. Vydání certifikátu trvá dva nebo více dní.

Počet zabezpečených domén

Zabezpečte až 250 samostatných domén pomocí jednoho certifikátu

Jeden multidoménový SSL certifikát může zabezpečit až 250 názvů domén. Technicky známý jako certifikát Subject Alternative Names (SAN) – tyto certifikáty jsou flexibilní pro zajištění více názvů hostitelů, domén, subdomén a domén se zástupnými znaky v jedné konfiguraci. Během doby platnosti můžete na požádání přidat nebo odstranit domény.

Víceleté certifikáty

Nabízíme SSL certifikáty až na 5 let

Objednávky na více let mají od roku 2020 svá specifika.

Pro splnění nejnovějších bezpečnostních požadavků a pravidel jsou víceleté SSL certifikáty vydávány na 1 rok (max. 398 dní). Důvodem bylo, že od 1. září 2020 prohlížeče a zařízení Apple, Google a Mozilla nedůvěřují novým SSL certifikátům, které mají životnost delší než 398 dní.

Víceletý SSL certifikát je nutné obnovovat jednou za rok. 30 dní před vypršením platnosti vám budeme posílat e-mailová upozornění. Obnova (tzv. REISSUE) je samozřejmě bezplatná. Kromě toho můžete svůj certifikát během platnosti znovu vydat kdykoli a kolikrát chcete!

Po vydání certifikátu nemůžete zkrátit dobu platnosti, požádat o vrácení nevyužitého období ani změnit název domény! Pokud se rozhodujete získat SSL certifikát na 5 let, doporučujeme nejprve zvážit, zda jej budete celých 5 let potřebovat.

Poznámka i: Opětovné vydání vyžaduje opětovné ověření.
Poznámka ii: Během opětovného vydání můžete vložit novou CSR žádost nebo použít poslední.

Frequently Asked Questions

Nejčastější dotazy o multidoménových SSL

Je lepší použít multi-doménový nebo WildCard SSL certifikát?

Pro zabezpečení více domén lze volit mezi multi-doménovým SSL certifikátem nebo Wildcard SSL certifikátem. Doporučujeme zvážit cenu a požadavky na zabezpečení konkrétních domén. Výhodou multidoménových SSL certifikátů je zabezpečení různých domén i od různých TLD (.cz, .com, .eu, .sk atd.).

Zajistí certifikát automaticky doménu s/bez www?

Ne. Chcete-li zabezpečit doménu s/bez www, musíte zadat explicitně obě dvě varianty do objednávky! Tedy domena.cz + www.domena.cz.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum