SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

openssl

openssl

OpenSSL

OpenSSL (www.openssl.org) je univerzální kryptografická knihovna implementující protokoly TLS, SSL a nástroje pro práci s protokoly.

OpenSSL

OpenSSL pro Windows

Funkční OpenSLL pro systémy Windows je ke stažení na https://slproweb. com/products/Win32OpenSSL.html. Pro generování a snadnou práci s klíči je dostatečná verze Win32 nebo Win64 OpenSSL v nejnovější verzi (cca 3MB Installer).

Příkaz pro zjištění verze OpenSSL s přepínačem "version -a" vypíše kompletní informaci o verzi.

openssl version -a

Pro správnou funkci OpenSSL v příkazovém řádku Windows musíte nastavit Systémovou proměnnou: Path do které vložíte cestu adresáře /bin instalace OpenSSL.
Windows 8 - Systém -> Rozšířená nastavení systému -> Proměnná prostředí ... -> Systémové proměnné -> Path -> za poslední obsah doplnit ";C:\cesta\OpenSSL-Win64\bin".
Windows 11 - Systém -> O systému -> Upřesnit nastavení systému -> dialogové okno Vlastnosti systému -> Proměnné prostředí ... -> Path -> Upravit a Nový - zde doplnit cestu do adresáře OpenSSL, například. C:\Program Files\OpenSSL-Win64\bin".

OpenSSL pro Mac OSX

Jak instalovat OpenSSL na Mac k dispozici na macappstore.org.

Návody pro práci s SSL certifikáty

OpenSSL kuchařka

Máte zájem o podrobnější informace o OpenSSL a práci s touto knihovnou? Pak je zde zdarma ke stažení OpenSSL Cookbook By Ivan Ristić s vyčerpávajícími informacemi o vlastnostech a příkazech této knihovny.
 

OpenSSL - command line

Zpět na Nápovědu
Našli jste chybu nebo něčemu nerozumíte? Napište nám!

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum