SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

RENEW

RENEW

Jak prodloužit SSL certifikát

Platnost TLS/SSL certifikátu je z důvodu bezpečnosti časově omezená. SSL certifikáty jsou vystavovány max. na 1 rok a měsíc. Obnovení expirujícího SSL certifikátu probíhá stejně jako objednávka nového certifikátu. Z důvodu bezpečnosti je nutné vygenerovat novou žádost o certifikát (CSR), nový privátní klíč a projít ověřením podle druhu certifikátu. Našim klientům dostatečně dopředu zasíláme informaci o blížící se expiraci, aby se nezapomnělo včas certifikát prodloužit.

Prodloužení SSL certifikátu v administraci SSLmentor

S blížící se expirací funkčního SSL certifikátu se v administraci zpřístupní volba na prodloužení stávajícího SSL certifikátu. Nová objednávka zkopíruje všechny původní data pro rychlé a jednoduché vyplnění, veškeré informace je možné upravit, včetně potvrzovacích e-mailů.

Nová žádost o certifikát (CSR)

Z bezpečnostních důvodů je nutné, aby při obnově SSL certifikátu byl generován nový privátní klíč a také žádost o certifikát. Neměly by se tedy znovu použít původní klíče. Žádost CSR i privátní klíč si můžete jednoduše vygenerovat v naší administraci. Pokud generujete žádost sami, je nutné, aby byla totožná jako u původního certifikátu, včetně přesného názvu domény.

Ověření žádosti certifikační autoritou

Prodloužení SSL certifikátu obnáší současně i kompletní proces ověření žadatele o SSL certifikát. U firemních OV a EV SSL certifikátů je nutné s obnovou začít včas, aby se vystavení stihlo před expirací. Ideálně je začít již přibližně 30 dnů před expirací. Není nutné se obávat, že by zaplacené období původního SSL certifikátu propadlo. Certifikační autorita toto období přidá do nového.

Prodloužení SSL certifikátu od jiného prodejce

Pokud vám expiruje certifikát, který byl zakoupen u jiného prodejce, zcela bez problému si jej můžete prodloužit u nás. Nabízené SSL/TLS certifikáty jsou objednávány a vystavovány u stejných certifikačních autorit. Obnovu lze provést 30 dnů před expirací a certifikační autorita nevyužité období přidá automaticky k novému certifikátu. V objednávce pouze vyberete volbu že se jedná o "Obnovu certifikátu (Renew)".

Pokud jste si objednávali certifikáty přímo u certifikační autority, můžete objednávkou přes projekt SSLmentor ušetřit až 70 % ceny.
Využíváte-li jiných dodavatelů, porovnejte si cenu s naší nabídkou než provedete nové objednání SSL certifikátu.

Co dělat, když certifikát expiroval?

Může se stát, že se obnova certifikátu neprovedla nebo se zapomněla provést. V tom případě doporučujeme dočasně objednat SSL certifikát zdarma od certifikační autority SECTIGO, který má platnost 90 dnů a je plně důvěryhodný. Certifikát lze získat a nasadit během několika minut. Tím se zajistí bezpečná HTTPS komunikace a lze tak v klidu provést prodloužení původního SSL certifikátu.

Expirovaný SSL certifikát (Chrome)

Zobrazení stránky s expirovaným SSL certifikátem v prohlížeči Chrome.
Jak taková stránka vypadá ve vašem prohlížeči můžete hned otestovat na adrese expired.badssl.com.

Zpět na Nápovědu
Našli jste chybu nebo něčemu nerozumíte? Napište nám!

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum