SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

Multidoménové SSL certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty

Multi-doménové SSL/TLS certifikáty řeší potřebu zabezpečit více domén jedním SSL certifikátem pomocí technologie SAN/UCC (Subject Alternative Name/Unified Communications). Tyto certifikáty umožňují zabezpečit primární název domény a až 249 dalších domén současně. Jednou z výhod SAN certifikátů je fakt, že lze během platnosti domény přidávat nebo upravovat. Multi-Domain SSL certifikáty jsou také vhodné pro zabezpečení MS Exchange nebo Office Communications Server od společnosti Microsoft®.

HTTPS pro více domén současně

Multidoménové SSL certifikáty zabezpečí více různých domén a každá doména může být z jiné TLD (.cz, .com, .net, .eu atd.) a jakékoli úrovně (domena.cz, abc.domena.cz, 123.xyz.domena.cz). Určitou nevýhodou multi-doménových SSL certifikátů je, že certifikační autority nevkládají do certifikátu automaticky variantu domény s www. Je tedy nutné všechny požadované domény vložit do objednávky - jak variantu domena.cz, tak i variantu www.domena.cz.

Populární certifikáty

Populární certifikáty

Multidoménové SSL certifikáty, které si naši zákazníci objednávají nejčastěji

CA SSL certifikát Cena od Ověření Rychost vystavení Zabezpečeno domén  
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 438 Kč Doménové (DV) Minuty 3-250 Detail Koupit
Sectigo PositiveSSL EV Multi-Domain 3 998 Kč Rozšířené (EV) 5-10 dnů 3-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium FLEX 1 447 Kč Doménové (DV) Minuty 1-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium SAN 2 423 Kč Doménové (DV) Minuty 5 domén Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID Multi-Domain 4 663 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 5-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID FLEX 2 057 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 1-250 Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID EV FLEX 3 557 Kč Rozšířené (EV) 2-5 dnů 1-250 Detail Koupit
DigiCert DigiCert OV FLEX 4 848 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 1-250 Detail Koupit

Cena od - cena vyjadřuje nejvýhodnější roční cenu certifikátu při objednání na více let. Pro více informací si rozklikněte detail certifikátu.
Rychlost vydání - jak dlouho bude certifikační autorita vydávat SSL certifikát (přibližně).
Zabezpečené domény - kolik domén lze současně zabezpečit pomocí SSL certifikátu. WildCard = neomezený počet sub-domén.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

Vlastnosti a výhody multidoménových SSL certifikátů

SSL certifikáty pro více domén

Multi-doménové SSL certifikáty mohou zabezpečit až 250 domén v jednom certifikátu. Technicky známý jako certifikát Subject Alternative Names (SAN) – tyto certifikáty jsou flexibilní pro zajištění více názvů hostitelů, domén, subdomén a domén se zástupnými znaky v jedné konfiguraci. Domény můžete přidat, odstranit. Multi-Domain SSL certifikáty usnadňují administrativní zátěž zjednodušením správy certifikátů, zefektivňují i instalaci a šetří peníze.

Zabezpečte své stránky během několika minut

Získání a nasazení doménového multi-domain SSL certifikátu je u SSLmentor otázkou několika minut. Stačí objednat, zaplatit a potvrdit ověřovací e-maily. Navíc nabízíme jednoduché generování žádosti o certifikát (CSR) v Administraci. Není třeba řešit klíče s administrátorem nebo generovat klíče na serveru.

Zvýšení hodnocení vyhledávání (SEO)

Bezpečná komunikace HTTPS zvyšuje hodnocení stránek v algoritmech hodnocení vyhledávání. Společnost Google zveřejnila tyto informace na blogu již v roce 2014. Přestože jde o jedno z mnoha kritérií, SSL certifikát zajistí vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání pro webové stránky zabezpečené protokolem HTTPS v porovnání s nezabezpečenými stránkami.

SSL chrání integritu

SSL certifikát chrání před vkládáním obsahu poskytovateli internetových služeb a jinými třetími stranami. Bez zabezpečené komunikace je možné, že někdo pozmění vaši stránku a naruší její integritu. SSL certifikáty proti tomu chrání silné průmyslové standardní 256 bitové symetrické šifrování a 2048 bitové podpisy.

30denní záruka vrácení peněz

Zákaznická zkušenost je pro nás první a prvořadou prioritou. Vybraný SSL certifikát není vhodný pro vaše potřeby? Potřebujete jiný? Nebo jen chcete zrušit objednávku? Všem našim zákazníkům nabízíme 30denní záruku vrácení peněz. Podívejte se na naše Pravidla vrácení peněz a dozvíte se více.

Důvěryhodné se všemi hlavními prohlížeči

Naše SSL cetifikáty mají nejvyšší kompatibilitu prohlížečů pro mobilní telefony a stolní počítače, což snižuje nepříjemná upozornění při přístupu na webovou stránku.

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Multidoménové SSL certifikáty usnadňují administrátorům správu zabezpečených domén a snižují náklady na zabezpečení jedné domény. Jsou ideální pro zabezpečení celého portfolia firemních domén.

Více informací o multidoménových SSL

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Multi doménové SSL certifikáty

Záleží na zvoleném druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – nejrychlejší a nejautomatizovanější způsob ověření. CA pouze ověří existenci domény před vydáním certifikátu. Webovou stránku můžete zabezpečit za pár minut.
  • Firemní certifikáty (OV) – jsou důvěryhodnější než SSL certifikáty pro ověření domény protože obsahují informace o firmě na základě provedené validace. U tohoto typu autorita ověřuje vlastnictví domény i firmu žadatele o certifikát, její obchodní dokumenty a jiné právní dokumenty související s podnikáním.
    Vydání certifikátu obvykle trvá dva až 5 dní. Pokud autorita nemůže potvrdit právní, provozní a fyzickou existenci společnosti, doba ověření se prodlouží.
  • Extended Validation certifikáty (EV) – nese nejvyšší ověření, které zobrazuje název společnosti v detailech certifikátu. CA striktně ověřuje firmu tak, že zkontroluje všechny dokumenty o registraci firmy, obchodní adresář třetích stran pro ověření adresy a ověření hovoru. Kromě existence společnosti se žadatel (kontakt) o certifikát ověřuje i ústně. Vydání certifikátu trvá dva nebo více dní.

Počet zabezpečených domén

Zabezpečte až 250 samostatných domén pomocí jednoho certifikátu

Jeden multidoménový SSL certifikát může zabezpečit až 250 názvů domén. Technicky známý jako certifikát Subject Alternative Names (SAN) – tyto certifikáty jsou flexibilní pro zajištění více názvů hostitelů, domén, subdomén a domén se zástupnými znaky v jedné konfiguraci. Během doby platnosti můžete na požádání přidat nebo odstranit domény.

Víceleté certifikáty

Nabízíme SSL certifikáty až na 5 let

Objednávky na více let mají od roku 2020 svá specifika.

Pro splnění nejnovějších bezpečnostních požadavků a pravidel jsou víceleté SSL certifikáty vydávány na 1 rok (max. 398 dní). Důvodem bylo, že od 1. září 2020 prohlížeče a zařízení Apple, Google a Mozilla nedůvěřují novým SSL certifikátům, které mají životnost delší než 398 dní.

Víceletý SSL certifikát je nutné obnovovat jednou za rok. 30 dní před vypršením platnosti vám budeme posílat e-mailová upozornění. Obnova (tzv. REISSUE) je samozřejmě bezplatná. Kromě toho můžete svůj certifikát během platnosti znovu vydat kdykoli a kolikrát chcete!

Po vydání certifikátu nemůžete zkrátit dobu platnosti, požádat o vrácení nevyužitého období ani změnit název domény! Pokud se rozhodujete získat SSL certifikát na 5 let, doporučujeme nejprve zvážit, zda jej budete celých 5 let potřebovat.

Poznámka i: Opětovné vydání vyžaduje opětovné ověření.
Poznámka ii: Během opětovného vydání můžete vložit novou CSR žádost nebo použít poslední.

Frequently Asked Questions

Nejčastější dotazy o multidoménových SSL

Je lepší použít multi-doménový nebo WildCard SSL certifikát?

Pro zabezpečení více domén lze volit mezi multi-doménovým SSL certifikátem nebo Wildcard SSL certifikátem. Doporučujeme zvážit cenu a požadavky na zabezpečení konkrétních domén. Výhodou multidoménových SSL certifikátů je zabezpečení různých domén i od různých TLD (.cz, .com, .eu, .sk atd.).

Zajistí certifikát automaticky doménu s/bez www?

Ne. Chcete-li zabezpečit doménu s/bez www, musíte zadat explicitně obě dvě varianty do objednávky! Tedy domena.cz + www.domena.cz.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum