SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

CA Thawte

CA Thawte

SSL certifikáty Thawte

Certifikační autorita THAWTE byla průkopníkem v oblasti vydávání SSL certifikátů a byla jednou z prvních certifikačních autorit na světě. V naší nabídce naleznete všechny oblíbené SSL certifikáty od této populární certifikační autority. Od nejlevnějšího doménového SSL certifikátu Thawte123 až po nejdůvěryhodnější EV certifikát Thawte SSL Web Server EV, který umožňuje zabezpečit až 250 různých domén současně. SSL certifikáty Thawte WildCard jsou také velmi oblíbené pro zabezpečení neomezeného počtu subdomén.

Thawte certifikáty

Thawte certifikáty

Certifikační autorita Thawte - kompletní nabídka SSL certifikátů

CA SSL certifikát Cena od Ověření Rychost vystavení Zabezpečeno domén  
Thawte Thawte 123 830 Kč Doménové (DV) Minuty 1 doména Detail Koupit
Thawte Thawte 123 WildCard 4 997 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
Thawte Thawte SSL WebServer 1 830 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů 1 doména Detail Koupit
Thawte Thawte WebServer WildCard 7 150 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů WildCard Detail Koupit
Thawte Thawte SSL WebServer EV 4 163 Kč Rozšířené (EV) 2-5 dnů 1 doména Detail Koupit

Cena od - cena vyjadřuje nejvýhodnější roční cenu certifikátu při objednání na více let. Pro více informací si rozklikněte detail certifikátu.
Rychlost vydání - jak dlouho bude certifikační autorita vydávat SSL certifikát (přibližně).
Zabezpečené domény - kolik domén lze současně zabezpečit pomocí SSL certifikátu. WildCard = neomezený počet sub-domén.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Thawte SSL certifikáty pokrývají všechny potřeby pro zabezpečení webových stránek a projektů a tyto kvalitní a důvěryhodné certifikáty můžeme doporučit každému zájemci.

Více informací o CA Thawte

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Certifikační autorita Thawte

CA Thawte – značka, tradice a kvalita

Certifikační autorita THAWTE je průkopníkem v odvětví SSL certifikátů. Z garážové společnosti založené v roce 1995 se stala jedna z nejuznávanějších certifikačních autorit na světě.

Certifikační autoritu THAWTE (čti „thought“) založil Mark Shuttleworth v Jižní Africe (historie CA Thawte na Wiki). Původně plánoval vyvinout bezpečný webový server, který nebude omezen americkým embargem na šifrovací technologie. Nový server se jmenoval Sioux a byl založen na systému Apache. Avšak v době, kdy Netscape vyvíjel SSL, Mark si brzy uvědomil potenciál a možnosti SSL certifikátů. Začal společnost rozvájet a za 4 roky autorita Thawte získala téměř 50% podíl na trhu. Na stůl proto přišla nabídka odkupu od společnosti VeriSign, která kromě managementu doménového byznysu vydávala i SSL certifikáty a disponovala celou PKI infrastrukturou. V roce 1999 byl Thawte prodán za 575 milionů USD společnosti VeriSign.

Po prodeji CA Thawte nadále nabízela SSL certifikáty, stále pod vlastní značkou. Od roku 2010, po akvizici divize PKI VeriSign společností Symantec, se Thawte spolu s dalšími CA jako GeoTrust a RapidSSL přesunuli pod skupinu Symantec CA. Jelikož certifikační autorita Symantecu prošla v roce 2017 dynamickým obdobím, kdy se musela vypořádat s požadavky společnosti Google na obnovení důvěryhodnosti svých služeb, všechny certifikační autority získala společnost DigiCert v roce 2017.

Certifikační autorita Thawte nebo spíše značka Thawte nadále vydává kvalitní SSL certifikáty.

Doménové SSL certifikáty

SSL certifikáty vydané během několika minut

Žadatel o SSl certifikát je ověřen odesláním e-mailové zprávy na vybraný e-mail objednané domény.

Na výběr je 5 e-mailových adres:

  • admin@
  • administrator@
  • webmaster@
  • hostmaster@
  • postmaster@

Žádné jiné e-mailové adresy podle pravidel nejsou možné. Doporučujeme vytvořit si některou z adres, případně ji mít nastavenou jako alias, ev. použijte doménový koš a získejte z něj potvrzovací e-mail.

Namísto e-mailového potvrzení lze využít alternativní validaci - vložení TXT záznamu do zóny DNS domény nebo textového souboru do datového prostoru na serveru (FTP). Podporujeme oba alternativní způsoby ověření a lze je nastavit v detailu objednávky.

Poznámka i: Ověřovací e-mail nelze poslat na osobní adresu, jako např. vase-jmeno@gmail.com.
Poznámka ii: certifikát WildCard SSL podporuje pouze ověření e-mailem nebo DNS.

Firemní SSL certifikáty

Firemní certifikáty zvyšují důvěru uživatelů ve váš web

Ověření žadatele o SSL certifikát OV/EV je založeno na pokynech CA/B fóra a každá CA musí dodržovat stanovený proces.
Nejprve je doména ověřena jako doménové SSL certifikáty. Dále se ověří existence společnosti a zkontroluje se adresa. Pokud autorita nemůže potvrdit právní, provozní a fyzickou existenci, doba validace se prodlužuje. Konečné ověření se provede telefonátem na telefonní číslo, které je vysledovatelné v databázích orgánů veřejné moci nebo v autoritativních databázích.

CA Thawte ověřuje, že organizace žádající o certifikát je v dobrém stavu. To zahrnuje potvrzení dobrého stavu a aktivní registraci v podnikových registrech. Zahrnuje to také ověření, zda organizace není uvedena v žádných podvodných, phishingových nebo vládou omezených subjektech nebo v protiteroristických databázích. Kromě toho ověří, že organizace žádající o certifikát je organizací, které bude certifikát vydán, a také ověří kontakt na organizaci.

Poznámka i: Ověřovací e-mail nelze poslat na osobní adresu, např. vase-jmeno@gmail.com.
Poznámka ii: EV SSL jsou důsledněji ověřeny. Kromě existence společnosti se žadatel (kontakt) o certifikát ověřuje také telefonicky.

Víceleté certifikáty

Nabízíme SSL certifikáty až na 5 let

Objednávky na více let mají od roku 2020 svá specifika.

Pro splnění nejnovějších bezpečnostních požadavků a pravidel jsou víceleté SSL certifikáty vydávány na 1 rok (max. 398 dní). Důvodem bylo, že od 1. září 2020 prohlížeče a zařízení Apple, Google a Mozilla nedůvěřují novým SSL certifikátům, které mají životnost delší než 398 dní.

Víceletý SSL certifikát je nutné obnovovat jednou za rok. 30 dní před vypršením platnosti vám budeme posílat e-mailová upozornění. Obnova (tzv. REISSUE) je samozřejmě bezplatná. Kromě toho můžete svůj certifikát během platnosti znovu vydat kdykoli a kolikrát chcete!

Po vydání certifikátu nemůžete zkrátit dobu platnosti, požádat o vrácení nevyužitého období! Pokud se rozhodujete získat více-letý SSL certifikát, doporučujeme zvážit, zda jej budete po celou dobu využívat.

Poznámka i: Opětovné vydání vyžaduje opětovné ověření.
Poznámka ii: Během opětovného vydání můžete vložit novou CSR žádost nebo použít poslední.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum