SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

WildCard SSL certifikáty

WildCard SSL certifikáty

WildCard SSL certifikáty

WildCard Certificate - tzn. hvězdičkové SSL certifikáty umožňují zabezpečení všech subdomén pod svou hlavní doménou. Není nutné objednávat více SSL certifikátů, výrazně šetří náklady na pořízení a práci při instalaci a správě na serveru. WildCard SSL certifikát obsahuje hvězdičku () v poli názvu domény. Hvězdička se vkládá před název domény (.domena.cz), která v certifikátu funguje jako zástupný znak, takže prohlížeče akceptují jakékoli platné znaky před doménou namísto hvězdičky .

Zabezpečení neomezeného počtu subdomén

WildCard certifikát nemá žádná omezení co se týče počtu chráněných sub-domén. Například Wildcard certifikát pro doménu .sslmentor.cz zajistí domény admin.sslmentor.cz, forum.sslmentor.cz, pay.sslmentor.cz, mail.sslmentor.cz nebo abc.sslmentor.cz a jakékoli další subdomény. Také kompletně zabezpečuje hlavní doménu, v tomto případě www.sslmentor.cz nebo pouze sslmentor.cz. V případě požadavku na zabezpečení domén vyššího řádu, například admin.domena3radu.sslmentor.cz je nutné získat samostatný WildCard SSL certifikát.

WildCard certifikáty

WildCard certifikáty

SSL certifikáty WildCard, které si naši zákazníci objednávají nejčastěji

CA SSL certifikát Cena od Ověření Rychost vystavení Zabezpečeno domén  
Sectigo PositiveSSL WildCard 1 597 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
Sectigo PositiveSSL Multi-Domain 438 Kč Doménové (DV) Minuty 3-250 Detail Koupit
Sectigo Sectigo InstantSSL WildCard 3 698 Kč Organizace (OV) 3-5 dnů WildCard Detail Koupit
RapidSSL RapidSSL WildCard 2 472 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
Certum Certum Commercial WildCard 1 749 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
Certum Certum Trusted WildCard 3 995 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů WildCard Detail Koupit
Thawte Thawte 123 WildCard 4 997 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
Thawte Thawte WebServer WildCard 7 150 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů WildCard Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust QuickSSL Premium WildCard 4 977 Kč Doménové (DV) Minuty WildCard Detail Koupit
GeoTrust GeoTrust True BusinessID WildCard 6 663 Kč Organizace (OV) 1-3 dnů WildCard Detail Koupit

Cena od - cena vyjadřuje nejvýhodnější roční cenu certifikátu při objednání na více let. Pro více informací si rozklikněte detail certifikátu.
Rychlost vydání - jak dlouho bude certifikační autorita vydávat SSL certifikát (přibližně).
Zabezpečené domény - kolik domén lze současně zabezpečit pomocí SSL certifikátu. WildCard = neomezený počet sub-domén.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

Vlastnosti a výhody WildCard SSL certifikátů

WildCard SSL certifikáty

Jeden WildCard SSL certifikát může zabezpečit jednu doménu a všechny její subdomény první úrovně. Neexistuje žádné omezení na co můžete subdomény použít: poštovní servery, servery FTP, členské oblasti, cokoli potřebujete. Každá subdoména může být samostatný web. Díky hvězdičcě se správci nemusí starat o to, jaké subdomény se na serveru nacházejí. Kdykoli přidáte novou sub-doménu - vždy bude zajištěna bezpečná HTTPS komunikace.

Zabezpečte své stránky během několika minut

Získání a nasazení doménového WildCard SSL certifikátu je u SSLmentor otázkou několika minut. Stačí objednat, zaplatit a potvrdit validační e-mail. Navíc nabízíme jednoduché generování žádosti o certifikát (CSR) v Administraci. Není třeba řešit klíče s administrátorem nebo generovat klíče na serveru.

Zvýšení hodnocení vyhledávání (SEO)

Bezpečná komunikace HTTPS zvyšuje hodnocení stránek v algoritmech hodnocení vyhledávání. Společnost Google zveřejnila tyto informace na blogu již v roce 2014. Přestože jde o jedno z mnoha kritérií, SSL certifikát zajistí vyšší pozice ve výsledcích vyhledávání pro webové stránky zabezpečené protokolem HTTPS v porovnání s nezabezpečenými stránkami.

SSL chrání integritu

SSL certifikát chrání před vkládáním obsahu poskytovateli internetových služeb a jinými třetími stranami. Bez zabezpečené komunikace je možné, že někdo pozmění vaši stránku a naruší její integritu. SSL certifikáty proti tomu chrání silné průmyslové standardní 256 bitové symetrické šifrování a 2048 bitové podpisy.

30denní záruka vrácení peněz

Zákaznická zkušenost je pro nás první a prvořadou prioritou. Vybraný SSL certifikát není vhodný pro vaše potřeby? Potřebujete jiný? Nebo jen chcete zrušit objednávku? Všem našim zákazníkům nabízíme 30denní záruku vrácení peněz. Podívejte se na naše Pravidla vrácení peněz a dozvíte se více.

Důvěryhodné se všemi hlavními prohlížeči

Naše SSL cetifikáty mají nejvyšší kompatibilitu prohlížečů pro mobilní telefony a stolní počítače, což snižuje nepříjemná upozornění při přístupu na webovou stránku.

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Velmi oblíbené WildCard SSL certifikáty usnadňují práci administrátorům a šetří náklady, když potřebují zabezpečit velké množství subdomén. Další výhodou je možnost zabezpečení hlavní domény bez as www pro domény 2. úrovně (FQDN).

Více informací o WildCard SSL

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

WildCard SSL certifikáty

Záleží na zvoleném druhu certifikátu

  • Doménové certifikáty (DV) – nejrychlejší a nejautomatizovanější způsob ověření. CA pouze ověří existenci domény před vydáním certifikátu. Webovou stránku můžete zabezpečit za pár minut.
  • Firemní certifikáty (OV) – jsou důvěryhodnější než SSL certifikáty pro ověření domény protože obsahují informace o firmě na základě provedené validace. U tohoto typu autorita ověřuje vlastnictví domény i firmu žadatele o certifikát, její obchodní dokumenty a jiné právní dokumenty související s podnikáním.
    Vydání certifikátu obvykle trvá dva až 5 dní. Pokud autorita nemůže potvrdit právní, provozní a fyzickou existenci společnosti, doba ověření se prodlouží.

Počet zabezpečených domén

WildCard certifikát může zabezpečit neomezený počet subdomén

SSL certifikáty Widcard mohou zabezpečit hlavní doménu a její subdomény.
V případě požadavku na zabezpečení domény 2. úrovně, tedy .domena.cz, bude přidána do certifikátu i samostatná doména. Jeden certifikát WildCard SSL tedy zajistí webovou stránku pro hlavní doménu (https://domena.cz) a všechny její subdomény současně. Na druhou stranu, v případě požadavku na bezpečnost subdomén 4. a n. úrovně, například admin.domena3rdlevel.domena.cz, je vždy třeba získat samostatný WildCard SSL certifikát .domena3rdlevel.domena.cz. To pak opět umožňuje HTTPS zabezpečení pro neomezený počet domén na této úrovni.

Víceleté certifikáty

Nabízíme SSL certifikáty až na 5 let

Objednávky na více let mají od roku 2020 svá specifika.

Pro splnění nejnovějších bezpečnostních požadavků a pravidel jsou víceleté SSL certifikáty vydávány na 1 rok (max. 398 dní). Důvodem bylo, že od 1. září 2020 prohlížeče a zařízení Apple, Google a Mozilla nedůvěřují novým SSL certifikátům, které mají životnost delší než 398 dní.

Víceletý SSL certifikát je nutné obnovovat jednou za rok. 30 dní před vypršením platnosti vám budeme posílat e-mailová upozornění. Obnova (tzv. REISSUE) je samozřejmě bezplatná. Kromě toho můžete svůj certifikát během platnosti znovu vydat kdykoli a kolikrát chcete!

Po vydání certifikátu nemůžete zkrátit dobu platnosti, požádat o vrácení nevyužitého období ani změnit název domény! Pokud se rozhodujete získat SSL certifikát na 5 let, doporučujeme nejprve zvážit, zda jej budete celých 5 let potřebovat.

Poznámka i: Opětovné vydání vyžaduje opětovné ověření.
Poznámka ii: Během opětovného vydání můžete vložit novou CSR žádost nebo použít poslední.

Frequently Asked Questions

Nejčastější dotazy o WildCard SSL

Co je to WildCard SSL certifikát?

Jeden certifikát SSL Wildcard umožňuje zabezpečit primární doménu webových stránek společně se všemi jejími subdoménami. Například SSL certifikát pro doménu domenaxyz.cz může také zabezpečit subdomény blog.domenaxyz.cz, shop.domenaxyz.cz, mail.domenaxyz.cz nebo cokoliv.domenaxyz.cz včetně www.domenaxyz.cz.

Jaké domény certifikát Wildcard zabezpečí?

SSL certifikát Wildcard se vystavuje pro plnohodnotný název domény (FQDN) kterou chcete zabezpečit. Při generování žádosti se vkládá před doménu hvězdička (). Proto se také Wildcard SSL certifikátům říká "hvězdičkové certifikáty".
Pro zabezpečení subdomén jako blog.domenaxyz.cz a obchod.domenaxyz.cz, se žádá o certifikát pro název .domenaxyz.cz. Pro zabezpečení subdomén vyšších řádů, jako je například abc.admin.domenaxyz.cz nebo secure.admin.domenaxyz.cz, je v žádosti uvedena doména .admin.domenaxyz. cs. Standardní zástupný znak () může zabezpečit subdomény pouze na jedné úrovni. To znamená, že pro každou úroveň domén x-tého řádu je nutné mít samostatný WildCard SSL certifikát.

Mohu použít WildCard SSL certifikát na více serverech?

Ano, absolutní většinu certifikátů SSL Wildcard lze použít na více serverech a zabezpečit tak teoreticky nekonečno subdomén.

Lze použít Wildcard certifikát pro doménu druhé úrovně?

Ano, a často se toho využívá. Hlavní doména, včetně www a současně všechny subdomény, jsou zabezpečeny jedním Wildcard certifikátem.

Je lepší použít Wildcard nebo multi-doménový SSL certifikát?

Pro zabezpečení více domén lze volit mezi multi-domain SSL certifikátem nebo Wildcard SSL certifikátem. Doporučujeme zvážit cenu a požadavky na zabezpečení konkrétních domén. Nespornou výhodou WilCard SSL certifikátů je neomezené zabezpečení subdomén a není nutné dopředu znát jejich názvy. Multi-doménové SSL certifikáty umožňují také zabezpečit jedním SSL certifikátem více domén, ty však musí být v certifikátu přímo jmenovány.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum