SSLmentor

TLS/SSL certifikáty pro kvalitní HTTPS zabezpečení webových stránek a internetových projektů.

Test SSL - Qualys SSL Server Test

Projekt SSL Labs - SSL Server Test od bezpečnostní firmy Qualys je dlouhodobě považován za standard pro testování úrovně bezpečnosti webového serveru a nastavení SSL certifikátu. Služba je bezplatná a provádí hlubší analýzu konfigurace zabezpečení webového serveru. Výsledkem testu je ohodnocení na stupnici F až A nebo A+, včetně podrobných detailů nastavení SSL certifikátu a také serveru. Výsledky testu obsahují informace o problémech a špatných nastaveních, včetně informací jak zabezpečení serveru vylepšit.

 TIP! Chcete si otestovat získání a nasazení SSL certifikátu? Chcete vědět co je to CSR žádost nebo privátní klíč?
Objednejte a vyzkoušejte zcela nezávazně SSL certifikát ZDARMA na 90 dnů.

Zahájení testu

Test nastavení serveru a SSL certifikátu se provede zadáním názvu domény do formuláře. Je možné zakázat zobrazování výsledku veřejně "Do not show the results on the boards".

SSLlabs - SSL Server Test

Průběh testování

Samotný test trvá více než 2 minuty. SSL Labs Server Test opravdu důkladně testuje nastavení serveru. Stav průběhu testu je zobrazován v %.

SSLlabs - SSL Server Test - zpracování

Výsledek testu Qualys

Finálním výstupem testu je ohodnocení zabezpečení webového serveru a kompletní analýza, včetně podrobných detailů nastavení. Barevné označení problémů (červená, oranžová) ukazuje kde jsou na serveru rezervy v zabezpečení. Prezentace, které získájí hned v prvním testu hodnocení A mají dostatečné zebezpečení s minimem rizik. Nejlepší výsledek testu je A+ a pokud získáte hodnocení A, lze A+ dosáhnout aktivním nastavením dalších bezpečnostních mechanizmů, například HSTS hlavičky (HTTP Strict Transport Security).

SSLlabs - SSL Server Test - výsledek testu A+

Máte známku A a chtěli byste získat A+? V tom případě pokračujte na Qualys Test - jak získat hodnocení A+.

SSLmentor doporučuje

Otestujte si váš web

Neváhejte a otestujte si hned nastavení hostingového serveru a nasazený SSL certifikát, na kterém je vaše prezentace hostována.