SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

Qualys

Qualys

Jak získat hodnocení A+ v Qualys testu

Projekt SSL Labs - SSL Server Test od bezpečnostní firmy Qualys je populárním testem kvality úrovně bezpečnosti webového serveru a nastavení SSL certifikátu. Služba provádí hlubší analýzu konfigurace zabezpečení webového serveru a výsledkem testu je laické ohodnocení na stupnici F až A nebo nejlepší A+. Čím horší hodnocení, tím je horší nastavení serveru pro bezpečnou komunikaci na internetu.

Jak provést SSL Server Test uvádíme v nápovědě Jak otestovat SSL certifikát a server. Nyní se podíváme na to, jak lze získat hodnocení A+.

Základ úspěchu je hodnocení A

Aby bylo možné získat hodnocení A+, je nutné získat v testu nejdříve hodnocení A. Prezentace, které získájí v testu hodnocení A mají dostatečné zebezpečení s minimem rizik. Pokud server obsahuje chyby, podporuje staré protokoly nebo šifry, nebude možné získat hodnocení A+.

SSL Server Test - hodnocení B

Výsledné hodnocení v testu je B. U každého problému/chyby je ve výsledku testu k dispozici další informace, čeho se problém týká a jak se má řešit. Tyto informace by měl získat admnistrátor serveru a stav řešit.

Získání hodnocení A+

Nejlepšího hodnocení A+ lze dosáhnout aktivním nastavením dalších bezpečnostních mechanizmů. Nejsnažším způsobem je nastavení HSTS hlavičky (HTTP Strict Transport Security) s direktivou max-age nastavenou na 6 měsíců a více.

Hlavička Strict-Transport-Security oznamuje prohlížeči, že má všechny požadavky na daný web přesměrovávat z HTTP na HTTPS. Jakmile poprvé prohlížeč navštíví webové stránky nastavenou s HSTS hlavičkou, bude je následně vždy po dobu max-age navštěvovat pouze přes HTTPS.

SSLlabs - SSL Server Test - výsledek testu A+

Otestujte si váš web

Neváhejte a otestujte si hned nastavení hostingového serveru a nasazený SSL certifikát, na kterém je vaše prezentace hostována.

Zpět na Nápovědu
Našli jste chybu nebo něčemu nerozumíte? Napište nám!

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum