SSLmentor

SSL certifikáty pro zabezpečení www stránek! 6 certifikačních autorit, přes 50 druhů SSL certifikátů v nabídce.

SSL nástroje

Přehled nezbytných nástrojů pro kontrolu instalace SSL certifikátu, generovaných klíčů a dalších možností, které pomohou identifikovat případné problémy a pomohou s instalací SSL certifikátů. Vždy doporučujeme po instalaci SSL certifikátu provést kontrolu pomocí SSL checkeru dané certifikační autority. Stačí pouze vyplnit název domény na které je SSL certifikát a chvíli počkat až proběhne. Kromě kontroly instalace a řetězce důvěry, kdy se zjišťuje zda nechybí ev. mezilehlý (intermediate) certifikát, je výsledkem testu i nastavení serveru a jeho náchylnost na různé útoky a chyby.
 

SSL checker, kontrola CSR (veřejného klíče)

Před vložením veřejného klíče do objednávky doporučujeme kontrolu, která ukáže zda je žádost v pořádku a jaké jsou zadané údaje v certifikátu. Rychlou kontrolu veřejného klíče (CSR) provedete například pomocí Symantec CryptoReport - Check CSR. SSL/TLS CSR checker umožní obsah dekódovat a snadno tak zkontrolovat.

 


SSLmentor doporučuje

Jak nainstalovat SSL certifikát?

Pro instalaci SSL certifikátu na server musíte mít privátní klíč a veřejný klíč s certifikátem. Pokud jste administrátor nebo instalujete SSL/TLS certifikát sami, výše uvádíme odkazy na knowledgebase certifikačních autorit, kde je popsána instalace pro většinu známých operačních systémů.

Nástroje 3. stran

Qualys SSL Labs

Od společnosti Qualys lze využít populární nástroj pro kompletní ověření a posouzení úrovně zabezpečení nastavení certifikátu na serveru. Výstupem je detailní výpis SSL certifikátu a nastavení serveru, včetně typů pro řešení problémových výsledků.

»» SSL Server Test

Observatory by Mozilla

Projekt, který pomáhá vývojářům, správcům systému a bezpečnostním profesionálům zkontrolovat konfiguraci webových stránek. Výstupem je výpis doporučení vycházející z Mozilla web security guidelines a server side TLS guidelines. Správce webu/aplikace by se měl sám rozhodnout jakou technologii využije a nasadí.

»» Observatory by Mozilla Test

 

Zajímavé odkazy