SSLmentor

SSL/TLS certifikáty pro kvalitní HTTPS zabezpečení webových stránek a internetových projektů.

SSL certifikát

SSL CERTIFIKÁT
PRO WWW STRÁNKY

zajistí bezpečnou https komunikaci
zamezí označení "Nezabezečeno"
posílí seo faktor stránek

SSL certifikáty

SSL certifikáty (TLS certifikáty) patří mezi nezbytné součásti zabezpečení internetu. SSL certifikáty, správněji by měly být nazývány TLS certifikáty, zajišťují ochranu přenášených dat pomocí šifrování a umožňují identifikaci provozovatele www stránek. Zásadní zlom pro nasazování SSL certifikátů nastal v roce 2016, kdy Google oznámil, že stránky s adresou HTTPS budou mít ve vyhledávání oproti HTTP prioritu. Pod heslem HTTPS everywhere probíhají kampaně na rozšíření zabezpečené komunikace, podpořené webovými prohlížeči, které označují nezabezpečené www stránky negativním označením "NOT SECURE" - "Nezabezpečeno". Nové technologie a výkony serverů umožňují nasazení SSL/TLS certifikátů a bezpečné HTTPS komunikace bez problémů a provozovatelé www stránek by již tedy neměli na nic čekat a odkládat nasazení SSL certifikátu na jejich stránky.

Nabízíme nejlevnější doménové SSL certifikáty, WildCard SSL i "zelené" EV certifikáty

V nabídce certifikátů projektu SSLmentor naleznete veškeré SSL/TLS certifikáty pro pokrytí potřeb zabezpečení HTTPS komunikace www stránek, větších projektů, intranetových systémů, poštovních serverů nebo aplikací. Od nejlevnějších SSL certifikátů až po certifikáty pro zajištění nejvyšší důvěry a bezpečnosti na internetu - zelené EV SSL certifikáty, které viditelně zobrazují název firmy v internetových prohlížečích.
Pro softwarové firmy a vývojáře máme v nabídce Code Signing certifikáty k podepisování aplikací.

Certifikační autority v naší nabídce

Aktuálně nabízíme 6 světových certifikačních autrorit. Kompletní nabídku získáte po prokliknutí na jednotlivé autority.

HTTPS komunikace

SSL certifikáty zajišťují navázání bezpečné, šifrované komunikace mezi uživatelských prohlížečem a serverem, aby se minimalizovala možnost odposlechu a současně nemohl změnit či podvrhnout obsah nebo vložit nebezpečný kód do stránky.

Ověřená komunikace

SSL certifikáty umožňují potvrdit pravost serveru a jeho provozovatele, s kterým uživatel komunikuje a taktéž lze identifikovat klienta vůči serveru. Základní ověření je doménové. Firemní SSL certifikáty a nejdůvěryhodnější EV certifikáty obsahují také informace o firmě.

SSL certifikát je nutný

Tvůrci prohlížečů Chrome, Firefox a dalších si uvědomují důležitost HTTPS komunikace a vyžadují zabezpečení HTTPS certifikátem. Chrome označuje stránky bez SSL certifikátu nedůvěryhodným nápisem "Nazabezpečeno" a Google penalizuje stránky na SEO.

Nejprodávanější SSL certifikáty

Přehled SSL certifikátů, které jsou u našich zákazníků nejpopulárnější.

Autorita TLS/SSL certifikát Ročně od Validace Pojištění Vystavení SAN  
ca Comodo PositiveSSL Doporučujeme 175 Kč DV $10.000 minuty NE Detail Objednat
ca Comodo PositiveSSL Multi-Domain 473 Kč DV $10.000 minuty 3x/250 Detail Objednat
ca Comodo PositiveSSL WildCard Cena! 1.940 Kč DV $10.000 minuty NE Detail Objednat
ca Comodo PositiveSSL EV Tip EV 2.195 Kč EV $1.000.000 1-5dnů NE Detail Objednat
ca Comodo PositiveSSL EV Multi-Domain 3.990 Kč EV $1.000.000 2-5 dnů 3x/250 Detail Objednat
ca RapidSSL Tip 249 Kč DV $10.000 minuty NE Detail Objednat
ca RapidSSL Wildcard Tip 2.390 Kč DV $10.000 minuty NE Detail Objednat
ca GeoTrust QuickSSL Premium SAN 2.245 Kč DV $500.000 minuty 5x Detail Objednat
ca GeoTrust QuickSSL Premium Wildcard 4.390 Kč DV $500.000 minuty NE Detail Objednat
ca GeoTrust True BusinessID EV 3.470 Kč EV $1.500.000 2-7 dnů NE Detail Objednat
ca GeoTrust True BusinessID EV SAN Tip 5.975 Kč EV $1.500.000 2-7 dnů 5x/250 Detail Objednat
ca Thawte 123 698 Kč DV $500.000 minuty NE Detail Objednat
ca Thawte 123 WildCard 4.390 Kč DV $500.000 minuty NE Detail Objednat

SSL cetifikát lze objednat na 1 nebo 2 roky. Cena od vyjadřuje vypočítanou roční cenu certifikátu při objednání na více let. Pro více informací si rozklikněte detail certifikátu.

SSLmentor doporučuje

SSLmentor Vám pomůže

Tým SSLmentor nabízí více než 10 leté zkušenosti s nabídkou a řešením SSL certifikátů. Kromě zajištění SSL certifikátu jsme schopni pomoci s nastavením SSL certifikátu k HTTPS bezpečné komunikaci, včetně kontroly správného přesměrování.

Co je to SSL?

Pod pojmem SSL je skryto zajištění zabezpečené (šifrované) komunikace na internetu využívající protokol Secure Socket Layer (SSL), který byl vytvořen společností Netscape pro zajištění bezpečné komunikace a přenosu dat mezi webovými servery a prohlížeči.
Protokol používá důvěryhodnou třetí stranu, certifikační autoritou (CA), která identifikuje jednu nebo obě strany komunikace. Z technického pohledu se jedná o vrstvu vloženou mezi vrstvu transportní (např. TCP/IP) a aplikační (např. HTTP), která poskytuje zabezpečení komunikace šifrováním a autentizaci komunikujících stran. Následovníkem SSL je standardizovaný protokol Transport Layer Security (TLS).
SSL komunikace funguje na principu asymetrické šifry, kdy každá z komunikujících stran má dvojici šifrovacích klíčů – veřejný a soukromý. Veřejný klíč je možné zveřejnit a pokud tímto klíčem kdokoliv zašifruje nějakou zprávu, je zajištěno, že ji bude moci rozšifrovat pouze a jen majitel použitého veřejného klíče svým soukromým klíčem.

Co je to TLS?

TLS certifikát je označení pro nástupce SSL certifikátu. Původní SSL protokol se již v nových systémech neouživá a byl kompletně nahrazen standardizovaným TLS protokolem (Transport Layer Security). TLS protokol je kryptografický protokol zajišťující zabezpečenou komunikaci na internetu. Vychází z SSL protokolu (rozdíl mezi SSL 3.0 a TLS 1.0 byl minimální) a přináší nová vylepšení, úpravy šifer a opravy původního SSL. Aktuálně je TLS protokol ve verzi 1.2 a od roku 2018 je k dispozici nejnovější verze TLS 1.3. Starší verze protokolů SSL, TLS 1.0 a TLS 1.1 by se již neměly používat a byly prohlášeny za zastaralé.

Rozdíl mezi SSL a TLS protokolem

Oba protokoly TLS a SSL řeší bezpečnou komunikaci na internetu. Verze protokolu TLS 1.0 je nástupcem SSL 3.0 s nepatrnými rozdíly a vylepšeními. TLS protokol je standartizován v RFC a plně nahrazuje SSL protokol, který se již nevyvíjí. Jelikož spojení "SSL certifikáty" se stalo používané, pokud se dnes hovoří o SSL certifikátech nebo SSL komunikaci, vždy se to týká TLS protokolu.

HTTPS certifikát

Název https certifikát je nesprávné označení pro TLS/SSL certifikát. HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure) je v informatice protokol umožňující zabezpečenou komunikaci v počítačové síti. HTTPS je kombinace klasického protokolu HTTP spolu s protokolem TLS pro bezpečnou komunikaci.

Proč používat SSL certifikát

SSL/TLS certifikáty se dnes používají k jakémukoliv zabezpečení na internetu. Ať se již jedná o přihlašovací stránky a administraci, nakupování, transakce kreditními kartami, přenos dat. V poslední době se použití stává normou při zajišťování procházení sociálních sítí.
Každá firma či majitel www stránek by měl zvážit použití SSL certifikátu na svých stránkách a jeho využití výrazně doporučujeme. V brzké době budou naopak v minoritě webové stránky bez SSL/TLS certifikátu a budou posuzovány jako nedůvěryhodné.

Historie SSL/TLS

Historie SSL sahá až do roku 1994, kdy společnost Netscape vyvinula protokol Secure Socket Layer, který se používá k zabezpečení přenosu datového toku pomocí šifrování. Díky své výkonnosti, snadnosti použití a jednoduchosti nasazení se použití SSL velmi rychle rozšířilo a bylo používáno zejména pro zabezpečení transakcí v bankovnictví, on-line aukcích a v on-line platebních systémech.
Vzhledem k tomu, že se protokol SSL stal tak populární, sdružení Internet Engineering Task Force (IETF) převzalo odpovědnost za protokol a přejmenoval jej na Transport Layer Security (TLS), který již neměl nic společného se společností Netscape. První verze protokolu, který mírně vylepšoval původní SSL vyšla v lednu 1999 jako RFC 2246. Nejaktuálnější verze standardu je TLS 1.3, která byla po dlouhém schvalování konečně vydána v roce 2018. Předchozí verze TLS 1.2 byla již z roku 2008 (RFC 5246).
Přehledná osa historie SSL/TLS na feistyduck.com

SSL nástroje

Informace o SSL nástrojích, jako SSL checker, jak generovat veřejný klíč (CSR), jak nainstalovat SSL certifikát publikujeme na stránce SSL nástroje, SSL checker.