SSLmentor

SSL/TLS certifikáty pro kvalitní HTTPS zabezpečení webových stránek a internetových projektů.

Jak aktualizovat telefon v D&B databázi

U SSL certifikátů EV (Extended Validation) a OV (Organization Validation) probíhá důsledné ověření společnosti. Ověření společnosti a osoby žadatele o certifikát probíhá podle pravidel CAB fóra, konkrétně podle dohodnutých pravidel Baseline Requirements Documents a každá certifikační důvěryhodná autorita se musí těmito pravidly řídit. Podle těchto pravidel musí být provedeno ověření telefonickým zavoláním na existující, veřejně dostupné telefonní číslo.

 

Databáze Duns & Bradstreet

Databáze Duns & Bradstreet

Databáze D&B je celosvětová databáze obchodních společností a podnikatelů ve které má každá společnost vlastní D-U-N-S číslo. Základní záznam je v této databázi ZDARMA a tato databáze je využívána certifikačními autoritami k získání telefonného kontaktu. Pro autoritu Sectigo (dříve Comodo) je z hlediska ověření tento záznam primárním a je nutné jej mít v pořádku a aktuální.

Aktualizace záznamů D-U-N-S

Změna telefonu či jiných údajů v databázi D&B se provádí u společnosti Bisnode (evropský poskytovatel smart dat a analýz).
Aktualizace se provádí na adrese www.bisnode.cz/produkty/dun-bradstreet/duns-cislo/.

Zvolte Objednat D&B DUNS číslo -> formulář "Žádost o D&B D-U-N-S číslo". Formulář se používá jak pro nový záznam tak i pro aktualizaci. Na stránkách Bisnode je uvedeno, že aktualizace trvá do 15 pracovních dnů. V okamžiku jak je u firmy uvedené správné číslo, může CA pokračovat v ověření společnosti.

Doporučení ke vkládanému telefonu

Jelikož se jedná o celosvětovou databázi firem, je vhodné uvádět oficiální a dostupné veřejné telefonní číslo (např. na recepci nebo operátory). Nedoporučujeme vkládat osobní telefonní čísla zaměstnanců nebo majitele firmy.

 

Aktualizace záznamů D-U-N-S

Důležité upozornění: Po odeslání formuláře doporučujeme následující den do společnosti Bisnode zatelefonovat a ověřit si, že změny byly v pořádku přijaty a došlo k aktualizaci záznamu v systému D&B. Kontrolu záznamů DUNS čísla lze provést online na upik.de.

 


Kam dále?