SSLmentor

TLS/SSL certifikáty pro kvalitní HTTPS zabezpečení webových stránek a internetových projektů.

Jak aktualizovat telefon v D&B databázi

U SSL certifikátů EV (Extended Validation) a OV (Organization Validation) probíhá důsledné ověření společnosti. Ověření společnosti a osoby žadatele o certifikát probíhá podle pravidel CAB fóra, konkrétně podle dohodnutých pravidel Baseline Requirements Documents a každá certifikační důvěryhodná autorita se musí těmito pravidly řídit. Podle těchto pravidel musí být provedeno ověření žadatele o SSL certifikát telefonickým zavoláním na existující, veřejně dostupné telefonní číslo.

 

Databáze Duns & Bradstreet

Databáze Dun & Bradstreet

Databáze D&B je celosvětová databáze obchodních společností a podnikatelů ve které má každá společnost vlastní D-U-N-S číslo. Základní záznam je v této databázi ZDARMA a tato databáze je využívána certifikačními autoritami k získání telefonního kontaktu. Pro autoritu Sectigo (dříve Comodo) je z hlediska ověření tento záznam primárním a je nutné jej mít v pořádku a aktuální.

Co je to DUNS číslo

D-U-N-S (Data Universal Numbering System) je systém, kde každá firma má unikátní 9 místné číslo vytvořené společností Dun & Bradstreet. Tento systém byl v roce 1994 přijat jako standardní identifikátor pro federální vládu USA a nyní se používá celosvětově. Své duns číslo má každá A.S., S.R.O. a také OSVČ mající IČO.

Aktualizace záznamů D-U-N-S

Změna telefonu či jiných údajů v databázi D&B se provádí u společnosti Bisnode (evropský poskytovatel smart dat a analýz).
Aktualizace se provádí na adrese www.bisnode.cz/produkty/dun-bradstreet/duns-cislo/.

Zvolte Objednat D&B DUNS číslo -> formulář "Žádost o D&B D-U-N-S číslo". Formulář se používá jak pro nový záznam tak i pro aktualizaci. Na stránkách Bisnode je uvedeno, že aktualizace trvá do 15 pracovních dnů. V okamžiku jak je u firmy uvedené správné číslo, může CA pokračovat v ověření společnosti.

Doporučení ke vkládanému telefonu

Jelikož se jedná o celosvětovou databázi firem, je vhodné uvádět oficiální a dostupné veřejné telefonní číslo (např. na recepci nebo operátory). Nedoporučujeme vkládat osobní telefonní čísla zaměstnanců nebo majitele firmy.

 

Aktualizace záznamů D-U-N-S

Důležité upozornění: Po odeslání formuláře doporučujeme následující den do společnosti Bisnode zatelefonovat a ověřit si, že změny byly v pořádku přijaty a dojde tak k aktualizaci záznamu v systému D&B. Kontrolu záznamů DUNS čísla lze provést online na upik.de.

Aktualizace telefonu v databázi DUNS trvá cca 15 pracovních dní.

 


Kam dále?