SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

Sectigo S/MIME

Sectigo S/MIME

Sectigo S/MIME Enterprise

Osobní certifikát Sectigo S/MIME Enterprise Certificate je vystavován firemním zákazníkům a obsahuje informace o firmě a jméno majitele certifikátu. Certifikační autorita validuje kromě e-mailové schránky i společnost a autorizuje osobu žadatele. K ověření firmy certifikační autorita Sectigo používá veřejné databáze D&B (DUNS) v které musí být uvedeno platné telefonní číslo. Současně autorita ověřuje i existenci žadatele o certifikát.
Sectigo S/MIME Enterprise certifikát je vhodný pro firemní elektronickou komunikaci, a to jak interní tak i pro komunikaci s partnery.

Firemní e-mailový elektronický podpis

Sectigo Personal Authentication S/MIME Certifikáty jsou výhodná a dostupná řešení používaná k zajištění elektronické komunikace. Osobní certifikáty umožňují šifrovat a digitálně podepisovat e-mailovou komunikaci, nabízet dvoufaktorové ověřování uživatelů, zajišťovat důležité dokumenty zasílané po síti. Osobní certifikáty nejčastěji slouží k podepisování e-mailů a podepisování dokumentů (dokumenty Microsoft® Office, formátu PDF a OpenOffice). Certifikáty jsou plně důvěryhodné ve všech populárních e-mailových klientech a internetových prohlížečích.

Ceny

 1 470 Kč ročně (Celkem: 1 470 Kč)
 1 275 Kč ročně (Celkem: 2 550 Kč)

Ceny bez DPH.

Cena zahrnuje: získání S/MIME certifikátu, základní technická podpora k objednávce
Více-leté - konečná víceletá cena je uvedena v závorce.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

Vlastnosti a výhody - Osobní certifikáty S/MIME

Podepsání e-mailů

Podepsaný e-mail osobním certifikátem zajišťuje integritu obsahu e-mailu proti změně, potvrzuje odesílatele e-mailu. Umožňuje šifrovat zprávy.

Podepsání dokumentů

Podepsaný dokument nelze změnit nebo upravit, aniž by byl zrušen elektronický podpis. Podepsaný dokument nese informaci signatáře.

Autentizace

Autorizace uživatele pomocí osobního certifikátu je vysokým standardem zabezpečení přístupu do aplikací. Využíváno např. Bankami.

Šifrování

Šifrováním se data převádějí pomocí asymetrické kryptografie na data šifrovaná. Šifrovaná data jsou čitelná pouze pro majitele dešifrovacího klíče (privátního klíče).

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Firemní certifikát Sectigo S/MIME Enterprise obsahuje kompletní informace o společnosti a podepisující osobě. Je vhodným certifikátem pro použití ve firemní elektronické komunikaci.

Více informací o Sectigo S/MIME Enterprise

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Firemní certifikát S/MIME

Certifikační autorita musí ověřit identitu organizace a žadatele

Ověření žadatele o osobní certifikát se provádí na základě firemních validačních standardů OV (Organization Validation). Certifikační autorita nejprve ověří existenci firmy a adresu, nejčastěji v obchodním rejstříku. Následně se ověří existence telefonního čísla. CA Sectigo primárně uznává databázi D&B (Duns&Bradstreet). Pokud databáze D&B obsahuje staré nebo chybějící telefonní číslo, je třeba záznamy aktualizovat. Aktualizace však trvá přibližně 15 dní. Alternativou jsou i jiné veřejné databáze, avšak jejich aurotita musí akceptovat.
Po ověření společnosti autorita ověřuje totožnost osoby žadatele na objednávce. Je nutné dodat kopii občanského průkazu, který se musí shodovat se jménem kontaktní osoby. Je nutné dodat čitelnou kopii průkazu totožnosti s fotografií.
Po ověření všech informací certifikační autorita provede zavolání zákazníkovi pomocí ověřeného firemního telefonního čísla. Pokud je vše v pořádku, po konečném ověření je certifikát vydán.

Více informací o ověření S/MIME certifikátů je k dispozici na sectigo.com: Validation Requirements for Personal Authentication Certificates.

Jak dlouho trvá získání certifikátu Sectigo S/MIME Enterprise

Certifikační autorita provádí základní firemní ověření

Certifikační autorita ověřuje právní identitu organizace a ověřuje osobu žadatele z objednávky. Pokud má certifikační autorita dostatečnou dokumentaci a proběhne telefonické ověření, vydání certifikátu trvá 1 až 5+ dní.

Obnovení certifikátu (RENEW)

Sectigo S/MIME Enterprise certifikát je nutné obnovit před vypršením jeho platnosti

Doporučujeme začít s obnovou SSL certifikátu, jehož platnost končí, cca. 15-30 dní před expirací. Obnovení osobního certifikátu je prakticky totožné jako žádost o nový, a proto není rychlejší. Pokud potřebujete pokračovat v podepisování, rozhodně si nenechávejte obnovení na poslední chvíli.

Svůj certifikát Sectigo S/MIME Enterprise si u nás můžete obnovit bez problémů, i když jste si jej původně objednali od jiného dodavatele. Vždy máme lepší ceny než certifikační autorita!

Vlastnosti certifikátu S/MIME

Osobní certifikáty jsou funkční napříč širokou škálou platforem a aplikací

Kompatibilita
Client OS: Windows 11/10/8/7 Vista, XP, 2000, Mac OS X, Snow Leopard, Linux Client OS
Server OS: Windows Server 2008, 2003, 2000, Linux, UNIX, Solaris, Novell
Web Server: Microsoft IIS7, IIS6, Apache, Tomcat, HTTP IBM, Weblogic, Cobalt

Zabezpečení
Zabezpečení e-mailové komunikace se silným 256bitovým šifrováním a digitálním podpisem.
Minimální délka šifrovacího klíče: RSA/DSA 2048 bit.

Dokumenty
Podpora podepisování Microsoft® Office a OpenOffice documents. Podepisování PDF souborů.

Důležité informace

Doplňující informace k osobnímu certifikátu

Komunikace se státní správou
Nabízené komerční certifikáty nejsou určeny ke komunikaci se státní správou! Pro komunikaci se státní správou je třeba získat Kvalifikovaný elektronický podpis.

Podepisování PDF dokumentů
PDF soubory lze bez problému s certifikáty podepisovat. Komerční osobní certifikáty jsou primárně určeny k podepisování a šifrování e-mailů ak autentizaci uživatele. V programu Adobe Acrobat Reader nemají plnou důvěryhodnost, protože nemají podporu Adobe Acrobat AATL (Adobe Approved Trust List).
V naší nápovědě publikujeme návod - jak nastavit důvěryhodnost komerčních certifikátů pro jejich plnou funkčnost.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum