SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

Sectigo S/MIME

Sectigo S/MIME

Sectigo Pro S/MIME

Osobní certifikát Sectigo Pro S/MIME Certificate obsahuje jméno majitele certifikátu. Certifikační autorita validuje kromě e-mailové schránky i osobu žadatele, což probíhá zasláním kopie osobní dokumentace do autority. Toto ověření je nutné, protože certifikační autorita garantuje vystavení certifikátu osobě, která o certifikát žádá. Certifikát Sectigo Pro S/MIME s uvedením jména je ideální certifikát pro osobní elektronickou komunikaci.

UPOZORNĚNÍ: CA sectigo nyní vystavuje tyto certifikáty pouze s firemní validací (s.r.o., a.s.), již není možné tento certifikát získat jako fyzická osoba.

Osobní e-mailový elektronický podpis

Sectigo Personal Authentication S/MIME Certifikáty jsou výhodná a dostupná řešení používaná k zajištění elektronické komunikace. Osobní certifikáty umožňují šifrovat a digitálně podepisovat e-mailovou komunikaci, nabízet dvoufaktorové ověřování uživatelů, zajišťovat důležité dokumenty zasílané po síti. Osobní certifikáty nejčastěji slouží k podepisování e-mailů a podepisování dokumentů (dokumenty Microsoft® Office, formátu PDF a OpenOffice). Certifikáty jsou plně důvěryhodné ve všech populárních e-mailových klientech a internetových prohlížečích.

Ceny

 1 045 Kč ročně (Celkem: 1 045 Kč)
 925 Kč ročně (Celkem: 1 850 Kč)

Ceny bez DPH.

Cena zahrnuje: získání S/MIME certifikátu, základní technická podpora k objednávce
Více-leté - konečná víceletá cena je uvedena v závorce.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

Vlastnosti a výhody - Osobní certifikáty S/MIME

Podepsání e-mailů

Podepsaný e-mail osobním certifikátem zajišťuje integritu obsahu e-mailu proti změně, potvrzuje odesílatele e-mailu. Umožňuje šifrovat zprávy.

Podepsání dokumentů

Podepsaný dokument nelze změnit nebo upravit, aniž by byl zrušen elektronický podpis. Podepsaný dokument nese informaci signatáře.

Autentizace

Autorizace uživatele pomocí osobního certifikátu je vysokým standardem zabezpečení přístupu do aplikací. Využíváno např. Bankami.

Šifrování

Šifrováním se data převádějí pomocí asymetrické kryptografie na data šifrovaná. Šifrovaná data jsou čitelná pouze pro majitele dešifrovacího klíče (privátního klíče).

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Certifikát Sectigo Pro S/MIME díky validaci osoby obsahuje viditelné jméno majitele certifikátu v podepsaných e-mailech a dokumentech. Je ideálním certifikátem pro osobní použití v elektronické komunikaci.

Více informací o Sectigo Pro S/MIME

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Osobní certifikát S/MIME

Certifikační autorita musí ověřit identitu žadatele

Ověření osoby žadatele z objednávky vyžaduje ověření identity osoby. Provádí se zasláním kopie občanského průkazu nebo řidičského průkazu, cestovního pasu. Jméno na úředně vydaném průkazu totožnosti s fotografií se musí shodovat s osobou žádající o certifikát. Je nutné poskytnout čitelnou kopii průkazu totožnosti s fotografií.
Po ověření dokladu je žadateli o certifikát zaslán ověřovací e-mail na e-mailovou adresu, která má být uvedena v certifikátu. Tento e-mail je nutno potvrdit a pokud je vše v pořádku, certifikační autorita vystaví certifikát.

Více informací o ověření S/MIME certifikátů je k dispozici na sectigo.com: Validation Requirements for Personal Authentication Certificates.

Jak dlouho trvá získání certifikátu Sectigo Pro S/MIME

Certifikační autorita ověřuje žadatele o certifikát

Pokud je certifikační autoritě dodána kopie osobního dokladu, je provedeno ověření e-mailu a certifikát vystaven. Vydání certifikátu trvá 1 až 3+ dní.

Obnovení certifikátu (RENEW)

Sectigo Pro S/MIME certifikát je nutné obnovit před vypršením jeho platnosti

Doporučujeme začít s obnovou SSL certifikátu, jehož platnost končí, cca. 15-30 dní před expirací. Obnovení osobního certifikátu je prakticky totožné jako žádost o nový, a proto není rychlejší. Pokud potřebujete pokračovat v podepisování, rozhodně si nenechávejte obnovení na poslední chvíli.

Svůj certifikát Sectigo Pro S/MIME si u nás můžete obnovit bez problémů, i když jste si jej původně objednali od jiného dodavatele. Vždy máme lepší ceny než certifikační autorita!

Vlastnosti certifikátu S/MIME

Osobní certifikáty jsou funkční napříč širokou škálou platforem a aplikací

Kompatibilita
Client OS: Windows 11/10/8/7 Vista, XP, 2000, Mac OS X, Snow Leopard, Linux Client OS
Server OS: Windows Server 2008, 2003, 2000, Linux, UNIX, Solaris, Novell
Web Server: Microsoft IIS7, IIS6, Apache, Tomcat, HTTP IBM, Weblogic, Cobalt

Zabezpečení
Zabezpečení e-mailové komunikace se silným 256bitovým šifrováním a digitálním podpisem.
Minimální délka šifrovacího klíče: RSA/DSA 2048 bit.

Dokumenty
Podpora podepisování Microsoft® Office a OpenOffice documents. Podepisování PDF souborů.

Důležité informace

Doplňující informace k osobnímu certifikátu

Komunikace se státní správou
Nabízené komerční certifikáty nejsou určeny ke komunikaci se státní správou! Pro komunikaci se státní správou je třeba získat Kvalifikovaný elektronický podpis.

Podepisování PDF dokumentů
PDF soubory lze bez problému s certifikáty podepisovat. Komerční osobní certifikáty jsou primárně určeny k podepisování a šifrování e-mailů ak autentizaci uživatele. V programu Adobe Acrobat Reader nemají plnou důvěryhodnost, protože nemají podporu Adobe Acrobat AATL (Adobe Approved Trust List).
V naší nápovědě publikujeme návod - jak nastavit důvěryhodnost komerčních certifikátů pro jejich plnou funkčnost.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum