SSLmentor

Kvalitní TLS/SSL certifikáty pro webové stránky a internetové projekty.

Sectigo S/MIME

Sectigo S/MIME

Sectigo Personal Basic S/MIME

Osobní certifikát Sectigo Personal Basic S/MIME Certificate je validován pouze na úrovni e-mailu a neobsahuje žádné jiné informace o majiteli certifikátu než název e-mailové schránky. Z toho důvodu je validace velmi rychlá. Certifikační autorita Sectigo zašle potvrzení na požadovaný e-mail v objednávce, kliknutím na odkaz v e-mailu se provede validace a současně je vystaven nový certifikát. Získání elektronického podpisu je velmi jednoduché a lze začít podepisovat e-maily během minut.

E-mailový elektronický podpis

Sectigo Personal Authentication Certifikáty jsou levná a dostupná řešení používaná k zajištění elektronické komunikace. Osobní certifikáty umožňují šifrovat a digitálně podepisovat e-mailovou komunikaci, nabízet dvoufaktorové ověřování uživatelů, zajišťovat důležité dokumenty zasílané po síti. Certifikáty jsou plně důvěryhodné ve všech populárních e-mailových klientech a internetových prohlížečích.

Ceny

 390 Kč ročně (Celkem: 390 Kč)
 323 Kč ročně (Celkem: 645 Kč)
 297 Kč ročně (Celkem: 890 Kč)

Ceny bez DPH.

Cena zahrnuje: získání S/MIME certifikátu, základní technická podpora k objednávce
Více-leté - konečná víceletá cena je uvedena v závorce.
Platby - přijímáme platby kartou, PayPal a bankovním převodem.

Vlastnosti a výhody - Osobní certifikáty S/MIME

Podepsání e-mailů

Podepsaný e-mail osobním certifikátem zajišťuje integritu obsahu e-mailu proti změně, potvrzuje odesílatele e-mailu. Umožňuje šifrovat zprávy.

Podepsání dokumentů

Podepsaný dokument nelze změnit nebo upravit, aniž by byl zrušen elektronický podpis. Podepsaný dokument nese informaci signatáře.

Autentizace

Autorizace uživatele pomocí osobního certifikátu je vysokým standardem zabezpečení přístupu do aplikací. Využíváno např. Bankami.

Šifrování

Šifrováním se data převádějí pomocí asymetrické kryptografie na data šifrovaná. Šifrovaná data jsou čitelná pouze pro majitele dešifrovacího klíče (privátního klíče).

SSLmentor

SSLmentor doporučuje

Elektronický podpis Sectigo Personal Basic je primárně určen k podepisování e-mailů a případně k šifrování. Certifikát je možné jej získat během chvilky, autorita autorizuje pouze e-mailovou adresu.

Více informací o Sectigo Personal Basic S/MIME

Co byste měli vědět před zadáním objednávky.

Osobní certifikát S/MIME

Certifikační autorita musí ověřit pouze e-mail

Validace probíhá pouze zasláním e-mailu na požadovanou adresu v certifikátu. Jakmile je potvrzena existence e-mailu, certifikační autorita vystaví nový certifikát.

Více informací o ověření S/MIME certifikátů je k dispozici na sectigo.com: Validation Requirements for Personal Authentication Certificates.

Jak dlouho trvá získání certifikátu Sectigo Personal Basic S/MIME

Pouze validace e-mailu = téměř okamžité vydání

Certifikační autorita ověřuje pouze existenci e-mailu. Jakmile je validace hotova, certifikační autorita vystaví nový certifikát.

Obnovení certifikátu (RENEW)

Sectigo Personal Basic S/MIME certifikát je nutné obnovit před vypršením jeho platnosti

Doporučujeme začít s obnovou SSL certifikátu, jehož platnost končí, cca. 15-30 dní před expirací. Obnovení osobního certifikátu je prakticky totožné jako žádost o nový, a proto není rychlejší. Pokud potřebujete pokračovat v podepisování, rozhodně si nenechávejte obnovení na poslední chvíli.

Svůj certifikát Sectigo Personal Basic S/MIME si u nás můžete obnovit bez problémů, i když jste si jej původně objednali od jiného dodavatele. Vždy máme lepší ceny než certifikační autorita!

Vlastnosti certifikátu S/MIME

Osobní certifikáty jsou funkční napříč širokou škálou platforem a aplikací

Kompatibilita
Client OS: Windows 11/10/8/7 Vista, XP, 2000, Mac OS X, Snow Leopard, Linux Client OS
Server OS: Windows Server 2008, 2003, 2000, Linux, UNIX, Solaris, Novell
Web Server: Microsoft IIS7, IIS6, Apache, Tomcat, HTTP IBM, Weblogic, Cobalt

Zabezpečení
Zabezpečení e-mailové komunikace se silným 256bitovým šifrováním a digitálním podpisem.
Minimální délka šifrovacího klíče: RSA/DSA 2048 bit.

Dokumenty
Podpora podepisování Microsoft® Office a OpenOffice documents. Podepisování PDF souborů.

Důležité informace

Doplňující informace k osobnímu certifikátu

Komunikace se státní správou
Nabízené komerční certifikáty nejsou určeny ke komunikaci se státní správou! Pro komunikaci se státní správou je třeba získat Kvalifikovaný elektronický podpis.

Podepisování PDF dokumentů
PDF soubory lze bez problému s certifikáty podepisovat. Komerční osobní certifikáty jsou primárně určeny k podepisování a šifrování e-mailů ak autentizaci uživatele. V programu Adobe Acrobat Reader nemají plnou důvěryhodnost, protože nemají podporu Adobe Acrobat AATL (Adobe Approved Trust List).
V naší nápovědě publikujeme návod - jak nastavit důvěryhodnost komerčních certifikátů pro jejich plnou funkčnost.

CA Sectigo
CA RapidSSL
CA Thawte
CA GeoTrust
CA DigiCert
CA Certum