SSLmentor

TLS/SSL certifikáty pro kvalitní HTTPS zabezpečení webových stránek a internetových projektů.

Nabízené Certifikační Autority

Certifikační autorita musí být důvěryhodná organizace, která zajišťuje potvrzení (certifikát) že žadatel o SSL certifikát je opravdu ta firma, společnost, osoba, která o certifikát žádá. Kvalitní funkce CA je jedním ze základních kamenů v řetězci důvěry a bezpečnosti na internetu a je součástí celého PKI (Public Key Infrastructure).
Certifikační autorita vydává digitální certifikáty a identifikuje a zaručuje správnost informací uvedených ve veřejném klíči.

SSL certifikáty Sectigo

CA Sectigo

CA Sectigo vznikla přejmenováním certifikační autority Comodo v listopadu 2018 a pokračuje v nabídce totožných služeb a druhů certifikátů. Je největší komerční certifikační autoritou na světě.

Nabídka SSL
SSL certifikáty RapidSSL

CA RapidSSL

CA RapidSSL patří k předním poskytovatelům levných avšak samozřejmě důvěryhodných certifikátů pro naprostou většinu webových prohlížečů. Poskytuje velmi populární certifikáty se základním DV ověřením.

Nabídka SSL
SSL certifikáty GeoTrust

CA GeoTrust

Certifikační autorita s největším počtem vystavených komerčních certifikátů. Nabízí certifikáty od základní validace po zelené EV certifikáty. Wildcart či SAN certifikáty v nabídce jsou také samozřejmostí.

Nabídka SSL

SSL certifikáty DigiCert

CA DigiCert

Společnost DigiCert patří mezi největší certifikační autority na světě a nabízí špičkové služby v oblasti PKI. Díky vlastním postupům při validaci je schopna vystavit firemní a EV SSL certifikáty během hodin.

Nabídka SSL
SSL certifikáty THAWTE

CA THAWTE

CA Thawte je opravdový průkopník v nabídce SSL certifikátů, které nabízí již od roku 1999. Jejich certifikáty jsou plně důvěryhodné a v naší nabídce naleznete mnoho certifikátů pro kompletní zabezpečení.

Nabídka SSL
SSL certifikáty Certum

CA Certum

CERTUM je Evropská certifikační autorita pocházející z Polska, která se díky svým službám stala světově uznávanou autoritou. Nabízí také řešení pro podepisování e-mailů a dokumentů.

Nabídka SSL

SSL certifikáty Symantec

CA Symantec

Certifikáty CA Symantec již nelze objednat, nahradily je SSL certifikáty od certifikační autority DigiCert.

SSL certifikáty Comodo

CA Comodo

Certifikační autorita Comodo se v roce 2018 přejmenovala a SSL certifikáty jsou nyní nabízeny pod značkou certifikační autority Sectigo.

Co je to Certifikační autorita?

Certifikační autorita je organizace, která vydává SSL certifikáty (elektronicky podepsané veřejné šifrovací klíče) a garantuje svojí autoritou pravdivost informací, které jsou uvedeny ve veřejném klíči. CA jsou součástí PKI (Public Key Infrastructure). Naše nabízené komerční Certifikační Autority mají již své veřejné klíče umístěny přímo ve webových prohlížečích a dalších programech a splňují vysoké požadavky na bezpečnost. Díky tomu uživatelé internetu nejsou obtěžováni žádnými hláškami o nedůvěryhodnosti ve svých prohlížečích a mohou se pouze věnovat bezpečnému brouzdání po internetu.
Informace z WIKIPEDIE: Certifikační autorita | Důvěryhodná třetí strana

Firefox - seznam CA

Prohlížeč Google pro důvěryhodnost certifikačních autorit využívá operační systém. Naproti tomu Mozilla, tvůrce prohlížeče Firefox má vlastní pravidla pro zavedení důvěryhodnosti CA. Seznam autorit publikuje na svém webu Mozilla Included CA Certificate List.

Co je to CAB fórum

CAB fórum (Certificate Authorities and Browsers forum) je dobrovolná skupina certifikačních autorit (CA), dodavatelů internetových prohlížečů a světových IT firem. Založené v roce 2005 řeší otázky vztahující se k technickým, organizačním a bezpečnostním aspektům týkajících se digitálních certifikátů. Nastavuje a udržuje přijaté standardy, které jsou závazné pro všechny renomované certifikační autority. V dynamickém prostředí internetu CA/Browser fórum garantuje a poskytuje jistoty majitelům webových stránek, vývojářům a celé internetové komunitě v oblasti PKI.
Členové fóra mají různá práva a povinnosti, hlasují o nových pravidlech, diskutují o námětech a pomáhají vytvářet politiky týkající se SSL/TLS certifikátů.
Veškeré informace o fóru, pravidla nebo hlasování naleznete na cabforum.org.